Asociación Deportiva C.A.R
  Inicio
 



  
                                                                                                     
 
 
O domingo 27 de marzo,participamos cos/cas nosos/as atletas sub 10, sub 12 na II xornada Xogade Atletismo en Pista, obtendo uns bos resultados.





Este sábado 26 de Marzo na pista cuberta de Sabadell participo noso atleta Hugo Couñago Cabaleiro no XXXV Campionato de España sub 16 de pista cuberta. Hugo competiu nos 600 m lisos levando a camiseta do noso club con moito orgullo, finalizando en decima posición. Cun tempo de 1:27.46

 
 

A Real Federacion Española de Atletismo en colaboración con a Federacion Catalá de Atletismo organizará o XXXV Campionato de España Sub16 de Pista Cuberta que terá lugar os días 26 e 27 de marzo de 2022 na Pista Cuberta Catalunya de Sabadell (Barcelona).

O noso atleta Hugo Couñago Cabaleiro Participara nos 600 metros lisos, dende a familia da Asociación Deportiva C.A.R   desexámosche boa sorte.


 





 
 



Este sábado 19 de marzo , participamos no Estadio da Xuventude – Centro Galego de Tecnificación Deportiva na cidade do Lerez cos nosos/ as atletas máis novos/as Irea Alvarez, Daniela e Valeria Losada, Emma Diaz,Sabela e Xoan Muiños, Carmela Santos, Andre Garcia , Valeria de la Iglesia , Adrian Sancristran, Artai Movilla, Nicolas Garcia, Chloe Anselin,Manuel Flores, Manuel Costas , Simon Diaz e Alejandra Barciela non Xoglaton, proba organizada pola Sociedade Gimnastica de Pontevedra. Os obxectivos son coñecer as diferentes modalidades atleticas, fomentar a amizade e compañeirismo.


Este sábado 12 de marzo participamos con dos equipos na VIII Crotrarreloxo por equipos Metropolitan_ Alejandro Febrero, obtendo os seguintes resultados:
Equipo A cun tempo de 18:37 e no posto 10
Equipo B cun tempo de 21:13 e no posto 20

RESULTADOS








CAMPIONATOS DE GALICIA EN PISTA CUBERTA 2022


Esta fin de semana,12 de marzo dabamos por concluída a tempada de pista cuberta coa disputa en Ourense do Cammpeonato galego sub 10.A atleta Carmela Santos Fernandez participaba en 50 e 500 metros lisos obtendo medalla de bronce nos 50 metros cun tempo 8.51 e en 500 remataba na septima posicion acadando un tempo1:48.46 e mellorando a sua marca en 3 segundos.



Comenzabamos o 19 e 20 de febreiro cos atletas sub 18 e sub 20. Comezabamos participando con Uxia Fernandez Vidal na modalidade de 60 metros lisos valente desde ou inicio acabou cun tempo de 09:00.Non quedo atrás o seu compañeiro Guiherme Vicente Vaz que no seu primeiro ano no atletismo participou na proba de salto de altura acadando un salto de 162 centimetros e na xornada dá tarde nos 200 metros lisos cun tempo 25:02 mellorando a sua marca.A festa continuoun ou domingo 20 cos atletas dá categoría sub 20 Alexandre Alfaya Cainzos e Ivan Lago Fontan en 60 metros lisos obtendo un tempo de 7:51 e 8:24 respectivamente.Anton Amoedo Gonzalez o noso atleta que participo na proba mais longa 3000 metros lisos, obtendo un tempo de 11:14:74. O seu compañeiro Alexandre Alfaya Cainzos participaba a continuación na proba de 400 metros lisos cun tempo de 55:68. A xornada finalizaba para o noso club con Ivan Lago Fontan na proba de salto de altura obtendo un salto de 163 centimetros.
 

 
O 5 de marzo de tocalle participar os sub 16
Participaron 5 atletas cultivando duas medallas de prata en 600 metros lisos e en salto de altura.e mellorando todas as marcas individuais.
Atuación dos/as atletas do noso Club:
Hugo Couñago Cabaleiro en 60 metros cun tempo de 7.59 e en 600 un tempo de 1:26.81 subcampeon galego de pista cuberta mellorando a sua marca persoal.Yago ortega Seoane mellor marca de 60 metros 8.37 en e 300 metros lisos 43.99.Angela Llobet Hernandez participo por primeira vez nos 3000 metros lisos rematando cun tempo de 14:10.90.Gael Couñago Romasanta subcampeon Gallego de salto de altura deixando o liston en 1.61 metros mellorando a sua marca en 5 cm.Sara Vilas Casal participou nas probas combinadas 60 metros valos 10.54, en 600 metros 1.55.24, salto de altura 126 cm, peso cun lanzamento de 6.83 metros e rematou en salto de lonxitude acadando unha marca de 4.32 metros.
podemos dicir que foi un gran campionato.Parabens a cada un dos/ as nosos/as atletas

 
 


 

 
  



 
Pechadas as inscricións a Escola de Atletismo curso 2021/2022


O obxectivo principal da Escola é potenciar o atletismo de base mediante a súa introdución, iniciación, perfeccionamento e promoción entre os nenos e nenas, utilizando o deporte como ferramenta de formación e educación.

Todos os nosos atletas están mutualizados no deporte escolar, co seu correspondente seguro deportivo. Así mesmo, todos os atletas posúen ficha federada da Federación Galega de Atletismo.

Os  nosos adestradores JAVIER BESADA e PEDRO SANTOS , presenta sobradamente toda a ilusión e a profesionalidade para axudarnos no noso proxecto.

 

Cuso de Atletismo 2021/22

A Asociación Deportiva C.A.R, do mesmo xeito que en pasadas tempadas, pon a disposición de todos aqueles interesados a ESCOLA DE ATLETISMO do Club,de 6 a 16 anos, cuxa finalidade é a de potenciar o atletismo de base mediante a súa introdución, iniciación, perfeccionamiento e promoción entre os nenos e novos, utilizando o deporte como ferramenta de formación e educación.

 


 Os grupos que se establecen para o presente curso 2021/2022 son os seguintes:

Prebenxamins (2015 )
SUB 10 (2014 e 2013)
SUB 12 (2012 e 2011)
SUB 14 (2010 e 2009)
SUB 16 (2008 e 2007)
SUB 18 (2006 e 2005)

Lugar: Instalacións deportivas do I.E.S. Illa de San Simón (Redondela).

Duración: De Septembro a Xuño (salvo inconvenientes).

Qué implica: Ficha federativa, seguro responsabilidade civil, clases semanais, adestramentos extras puntuais, acompañamento en carreiras (adestradores e representante do clube) e pertenencia ó clube.

Calendario anual: Ó comezo do curso se presentará un calendario coas carreiras, eventos e adestramentos extras planificados para o ano.


Horarios de Adestramento Curso Atletismo 2021/22

Martes

Xoves

16:25 – 17:25

SUB8, SUB10

Nados no 2015,2014,2013 e 2012

 

16:25 – 17:25

SUB8, SUB10

Nados no 2015,2014, 2013 e 2012

 

17:35 – 18:35

SUB 12, SUB 14

Nados no 2011,2010,2009 e 2008

 

17:35 – 18:35

SUB 12, SUB 14

Nados no 2011,2012,2009 e 2008

 

18:45 – 20:00

SUB 16, SUB 18

Nados no 2007,2006,2005 , 2004,2003 e 2002

 

18:45 – 20:00

SUB 16, SUB 18

Nados no 2007,2006,2005 , 2004,2003 e 2002

 


 
  ¡Hoy había/n 9 visitantes (15 clics a subpáginas) en ésta página!  
 
Este sitio web fue creado de forma gratuita con PaginaWebGratis.es. ¿Quieres también tu sitio web propio?
Registrarse gratis