O obxectivo principal da Escola é potenciar o atletismo de base mediante a súa introdución, iniciación, perfeccionamento e promoción entre os nenos e nenas, utilizando o deporte como ferramenta de formación e educación.
Todos os nosos atletas están mutualizados no deporte escolar, co seu correspondente seguro deportivo. Así mesmo, todos os atletas posúen ficha federada da Federación Galega de Atletismo.
Os nosos adestrador JAVIER BESADA VAZQUEZ, presenta sobradamente toda a ilusión e a profesionalidade para axudarnos no noso proxecto.
Cuso de Atletismo 2023/24
A Asociación Deportiva C.A.R, do mesmo xeito que en pasadas tempadas, pon a disposición de todos aqueles interesados a ESCOLA DE ATLETISMO do Club,de 6 anos en diante , cuxa finalidade é a de potenciar o atletismo de base mediante a súa introdución, iniciación, perfeccionamiento e promoción entre os nenos e novos, utilizando o deporte como ferramenta de formación e educación.
Os grupos que se establecen para o presente curso 2023 son os seguintes:
SUB 8 (2017 )
SUB 10 (2016 e 2015)
SUB 12 (2014 e 2013)
SUB 14 (2012 e 2011)
SUB 16 (2010 e 2009)
SUB 18 (2008 e 2007)
SUB 20 ( 2006e 2005)
SUB 23 ( 2004 ,2003 e 2002)
SENIOR Nados/as 2001 e anteriores ata Master
Lugar: IES San Simon Redondela
Duración: De Septembro a Xuño (salvo inconvenientes).
Qué implica: Ficha federativa, seguro responsabilidade civil, clases semanais, adestramentos extras puntuais, acompañamento en carreiras (adestradores e representante do clube) e pertenencia ó clube.
Calendario anual: Ó comezo do curso se presentará un calendario coas carreiras, eventos e adestramentos extras planificados para o ano.
Horarios de Adestramento Curso Atletismo 2023/24
|
Martes
|
Xoves
|
16:30 – 17:30
Nados no 2017,16,15 e 2014
|
16:30 – 17:30
Nados no 2017,16,15 e 2014
|
17:30 – 18:40
Nados no 2013,12,11 e 2010
|
17:30 – 18:40
Nados no 2013,12,11 e 2010
|
18:40 – 20:00
Nados no 2009 e anteriores
|
18:40 – 20:00
Nados no 2009 e anteriores
|
Regulamento Interno do Club
Ano 2017 |
Sub 8 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
Xogade |
Merino Romero |
Iago |
AG18506 |
IMR090117 |
Sacristan Manuel |
Gael |
AG18511 |
GSM010517 |
Andrés Rodríguez |
Roque |
AG20733 |
RAR090417 |
Somoza Estraviz |
Martina |
AG20790 |
MSE241017 |
Ano 2016/ 2015 |
Sub 10 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
Xogade |
Amoedo Gonzalez |
Brais |
AG18512 |
BAG200616 |
Caride Míguez |
Layla |
AG13191 |
LCM 240815 |
Casal Darriba |
Roi |
AG13195 |
RCD 190715 |
Chapela Parada |
Martín |
AG18516 |
MCP300616 |
Garcia Pereira |
Xian |
AG16236 |
XGP200815 |
Iglesias Iglesias |
Martin |
AG16235 |
MII030315 |
Martínez García |
Álex |
AG18783 |
AMG290116 |
Méndez García |
Fran |
AG18504 |
FMG150115 |
Méndez García |
Xoel |
AG18505 |
XMG160916 |
Muiños Orge |
Sabela |
AG10385 |
SMO 030515 |
Orge Cortizo |
Lois |
AG18507 |
LOC081215 |
Páramos Santos |
Nara |
AG18508 |
NPS281116 |
Soler Vilas |
Matias |
AG16234 |
MSV011215 |
Ano 2014/ 2013 |
Sub 12 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
Xogade |
Barciela Cusi |
Daniel |
AG13192 |
DBC180614 |
Barreira Martínez |
David |
AG18513 |
DBM050913-1 |
Carrera Castro |
Héctor |
AG13201 |
HCC290513 |
Castro Soliño |
Galidriel |
AG 16233 |
GCS120214 |
Estevez Veiga |
Daniel |
AG 2025847 |
DEV210713 |
Losada Bini |
Valeria |
AG13190 |
VLB170214 |
Maqueira Vidal |
Alba |
AG 16232 |
AMV160614-1 |
Menéndez Abalo |
Mateo |
AG16238 |
MMA120914 |
Míguez Couñago |
Rodrigo |
AG18503 |
RMC230414 |
Montes Campos |
Hugo |
AG 2028458 |
HMC180313-1 |
Muiños Orge |
Xoan |
AG 2028452 |
XMO130713 |
Paramos Santos |
Sofia |
AG16239 |
SPS021214 |
Pérez Rodríguez |
Hugo |
AG18509 |
HPR080814 |
Sacristan Manuel |
Adrian |
AG13212 |
ASM160414 |
Santos Fernandez |
Carmela |
AG 2025849 |
CSF270313 |
Ano 2012/2011 |
Sub 14 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
Xogade |
Alvarez Fernandez |
Irea |
AG 2025846 |
IAF151212 |
Blanco Lago |
Ángela |
AG18635 |
ABL160511 |
Castro Soliño |
Xiana |
AG18515 |
XCS290111 |
Miguez Carreira |
Noa |
AG13198 |
NMC261011-1 |
Peres Estraviz |
Joel |
AG10386 |
YOD060412 |
Ano 2010/ 2009 |
Sub 16 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
Xogade |
Caride Míguez |
Abel |
AG18514 |
ACM170910 |
Couñago Cabaleiro |
Brais |
AG2020557 |
BCC140710 |
Martinez Nieto |
Camino |
AG16240 |
CMN120209 |
Menéndez Abalo |
Hugo |
AG16241 |
HMA121109 |
Sanroman Ruiz |
Zaida |
AG12754 |
ZSR110610 |
Ano 2008/ 2007 |
Sub 18 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
Xogade |
Couñago Cabaleiro |
Hugo |
GA772 |
HCC310107-1 |
Couñago Romasanta |
Gael |
GA 880 |
GCR191208 |
Diaz Moreno |
Noelia |
AG13204 |
NDM301207 |
Ferreira Freire |
Amarech |
AG16243 |
AFF301108 |
Lago Alonso |
David |
AG 2014404 |
DLA181008 |
Ligero Lage |
Teresa |
AG16244 |
TLL210407 |
Ortega Seoane |
Yago |
AG 2025859 |
YOS010808 |
Picallo Novas |
Noa |
AG19116 |
NPN241008 |
Pozo Cernadas |
Paula |
AG19487 |
PPC120508 |
Rodríguez Sánchez |
Ainhoa |
AG18510 |
ARS050707 |
Ulla Couñago |
Maria |
AG 2028447 |
MUC170808 |
Valle Vidal |
Noa |
AG16242 |
NVV040608 |
Vilas Casal |
Sara |
AG2014382 |
SVC221007-1 |
Ano 2006/ 2005 |
Sub 20 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
|
Corugeira Ligero |
Andres |
AG2027188 |
|
Fernandez Vidal |
Uxia |
AG 2028456 |
|
Lago Píres |
Nerea |
GA 1405 |
|
Martinez Duran |
Samuel |
AG 2023383 |
|
Parada Blanco |
Xoel |
AG2025711 |
|
Soto Iglesias |
J.Antonio |
AG 2023385 |
|
Vicente Vaz |
Guilherme |
GA 882 |
|
Ano 2004/2003/2002 |
Sub 23 |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
|
Alfaya Cainzos |
Alexandre |
AG2028446 |
|
Amoedo Gonzalez |
Anton |
AG 2028441 |
|
Lago Fontan |
Ivan |
AG2025871 |
|
Dende 35 en diante |
Senoir e Master |
Apelidos |
Nome |
Licencia |
Categoria |
Amoedo Gimenez |
Anton |
AG766322 |
Master |
Besada Vázquez |
Javier |
AG2020150 |
Senior |
Corujeira Rodríguez |
Gabriel |
AG19488 |
Master |
Costas Fernandez |
Jose Luis |
AG2019063 |
Master |
Fervenza Fragueiro |
Jose Andrés |
AG2021939 |
Master |
Freile Lopez |
Sonia |
AG 19657 |
Master |
Garabatos Barciela |
David |
AG2025878 |
Master |
Hernandez Ramirez |
Vicent |
AG3905 |
Master |
Iglesias de la Iglesia |
Francisco Javier |
AG 2026700 |
Senior |
Montes Estévez |
Estefania |
AG 19546 |
Master |
Pedrero Lopez |
Guillermo |
AG2020568 |
Master |
Romasanta Martínez |
Ana Mª |
AG19489 |
Master |
Ruiz Camiña |
Mercedes |
AG 19557 |
Master |
Sueiro Dominguez |
Raquel |
AG 19598 |
Master |
Ulla Rega |
Manuel |
AG2025875 |
Master |
Mulleres |
Homes |
30 |
49 |
Total |
79 |
|
|
Mulleres 0 Homes 2 |
Sub 8 – 4 |
Apelidos |
Nome |
Merino Romero |
Iago |
Sacristan Manuel |
Gael |
Andrés Rodríguez |
Roque |
Somoza Estraviz |
Martina |
Mulleres 3 Homes 10 |
Sub 10 – 13 |
Apelidos |
Nome |
Amoedo Gonzalez |
Brais |
Caride Míguez |
Layla |
Casal Darriba |
Roi |
Chapela Parada |
Martín |
Garcia Pereira |
Xian |
Iglesias Iglesias |
Martin |
Martínez Garcia |
Alex |
Méndez García |
Xoel |
Méndez García |
Fran |
Muiños Orge |
Sabela |
Orge Cortizo |
Lois |
Paramos Santos |
Nara |
Soler Vilas |
Matias |
Mulleres 5 Homes 9 |
Sub 12 – 14 |
Apelidos |
Nome |
Barciela Cusi |
Daniel |
Carrera Castro |
Héctor |
Castro Soliño |
Galadriel |
Estévez Veiga |
Daniel |
Losada Bini |
Valeria |
Maqueira Vidal |
Alba |
Menéndez Abalo |
Mateo |
Míguez Couñago |
Rodrigo |
Montes Campos |
Hugo |
Muiños Orge |
Xoan |
Paramos Santos |
Sofia |
Pérez Rodríguez |
Hugo |
Sacristan Manuel |
Adrián |
Santos Fernández |
Carmela |
Mulleres 4 Homes 1 |
Sub 14 – 5 |
Apelidos |
Nome |
Blanco Lago |
Ángela |
Alvarez Fernández |
Irea |
Castro Soliño |
Xiana |
Miguez Carreira |
Noa |
Peres Estraviz |
Joel |
Mulleres 2 Homes 3 |
Sub 16 – 5 |
Apelidos |
Nome |
Caride Míguez |
Abel |
Couñago Cabaleiro |
Brais |
Martinez Nieto |
Camino |
Menéndez Abalo |
Hugo |
Sanromán Ruíz |
Zaida |
Mulleres 9 Homes 4 |
Sub 18 – 13 |
Apelidos |
Nome |
Couñago Cabaleiro |
Hugo |
Couñago Romasanta |
Gael |
Diaz Moreno |
Noelia |
Ferreira Freire |
Amarech |
Lago Alonso |
David |
Ligero Lage |
Teresa |
Ortega Soane |
Yago |
Picallo Novas |
Noa |
Pozo cernadas |
Paula |
Rodríguez Sánchez |
Ainhoa |
Ulla Couñago |
Maria |
Valle Vidal |
Noa |
Vilas Casal |
Sara |
Mulleres 2 Homes 5 |
Sub 20 – 7 |
Apelidos |
Nome |
Corugeira Ligero |
Ándres |
Fernández Vidal |
Uxia |
Lago Píres |
Nerea |
Martinez Duran |
Samuel |
Parada Blanco |
Xoel |
Soto Iglesias |
J.Antonio |
Vicente Vaz |
Guilherme |
Mulleres 0 Homes 3 |
Sub 23 – 3 |
Apelidos |
Nome |
Alfaya Cainzos |
Alexandre |
Amoedo Gonzalez |
Anton |
Lago Fontan |
Ivan |
Mulleres 5 Homes 12 |
Master 17 |
Apelidos |
Nome |
Amoedo Gimenez |
Anton |
Besada Vazquez |
Javier |
Corujeira Rodríguez |
Gabriel |
Costas Fernandez |
Jose Luis |
Darriba Barba |
Abel |
Fervenza Fragueiro |
Jose Andrés |
Freile Lopez |
Sonia |
Garabatos Barciela |
David |
Hernandez Ramirez |
Vicent |
Iglesias de la Iglesia |
Francisco Javier |
Montes Estévez |
Estefania |
Ortega Álvarez |
Pablo |
Pedrero Lopez |
Guillermo |
Romasanta Martínez |
Ana |
Ruíz Camiña |
Mercedes |
Sueiro Domínguez |
Raquel |
Ulla Rega |
Manuel |
Equipo Sub 10
Equipo Sub 12 e Sub 14